Instagram, 1 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu konumunda. Platformda her gün milyonlarca yeni fotoğraf paylaşılıyor. Fakat Instagram, bu fotoğrafları yüksek çözünürlükle doğrudan cihazınıza indirmenize olanak sağlamıyor. Bu işlemi gerçekleştirmenin birkaç yolu ise mevcut.

Instagram fotoğraflarını bilgisayarınıza indirmek için:

 • İndirmek istediğiniz fotoğrafın URL ‘sini kopyalayın. Bu işlem için fotoğrafın yorum kısmının hemen yanında bulunan üç nokta simgesine dokunarak Bağlantıyı Kopyala başlığını seçebilir ya da basitçe web tarayıcınızın adres barında yer alan linki kopyalayabilirsiniz.
 • downloadgram.com adresine gidin ve kopyaladığınız URL ‘yi sayfanın ortasında yer alan adres çubuğuna yapıştırın.
 • Adres çubuğunun hemen altındaki Download Image butonuna bastığınızda fotoğraf bilgisayarınıza indirilecektir.

Aynı işlevi gören başka birçok web sitesi de mevcut. Bu işlemi yine benzer bir site olan qdownloader.net ‘i kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Bu sitede Instagram içeriklerinin yanı sıra Facebook, Twitter ya da Youtube videolarını da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu siteler yardımıyla indireceğiniz içeriklerin herkese açık olması gerektiğini unutmayın.

Instagram fotoğraflarını iPhone ‘a indirmek için:

 • App Store ‘a gidin ve Video & Photo Downloader for Instagram uygulamasını cihazınıza indirin.
 • Uygulamayı kurduktan sonra, uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan Instagram logosuna tıklayın.
 • Instagram ‘dan indirmek istediğiniz içeriğe ait URL ‘yi kopyalayın.
 • Uygulamaya geri dönerek Paste URL butonuna basın.

Instagram fotoğraflarını Android cihazınıza indirmek için:

 • Instasave isimli uygulamayı cihazınıza indirin.
 • Uygulamayı kurduğunuzda karşınıza çıkan Instagram anahtarını açın.
 • Ardından Instagram uygulamasına dönüp cihazınıza indirmek istediğiniz içeriğe ait URL ‘yi kopyalayın.
 • İçerik otomatik olarak cihazınıza indirilecektir.

Tüm bu yöntemlerin ve uygulamaların işe yaraması için indirmek istediğiniz içeriğe ait gizlilik ayarının Herkese Açık olması gerektiğini unutmayın…

Instagram Hikayeler ‘den Kullanıcıları Sevindirecek Özellik!

Instagram; sevilen özelliği Hikayeler için, milyonlarca kullanıcısını sevindirecek bir yenilik yayınlamaya hazırlanıyor. Bilindiği gibi uygulamanın, Hikayeler ‘e yüklenen videolar için izin verdiği maksimum süre 15 saniye ile sınırlı. Kullanıcılar, 15 saniyeden uzun bir Hikaye yüklemek istediklerinde ise videoyu 15 saniyelik parçalara ayırmak zorunda kalıyorlardı. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık kesme & biçme işleri yapmaktan kurtuluyorlar. Bundan böyle Instagram, Hikayeler ‘e yüklenen videoları otomatik olarak 15 ‘er saniyelik parçalara ayıracak. Yeni özelliğin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için aktifleştirilmesi bekleniyor.