Her gün yüz milyonlarca insanın iletişim ihtiyaçlarını karşılayan WhatsApp yeni özelliklerle kendini geliştirmeye de devam ediyor. Son olarak web arayüz için resim içinde resim (PiP) modunu sunan platform bu kez grup sohbetleri için geliştirdiği bir yenilik ile karşımızda! Uygulamanın 2.19.10 sürümünde yer alan yeni özellik sayesinde grup sohbetlerinden özel sohbete geçiş oldukça kolay bir hal alıyor. Şimdi bu yeni özelliğe biraz daha yakından bakalım…

Bilindiği gibi WhatsApp grup sohbetlerinde yer alan bir kişiye özel mesaj atmak için grup sohbetinden çıkarak yeni bir sohbet başlatmanız ve üstelik bu kişi rehberinizde kayıtlı değilse bir de kayıt oluşturmanız gerekiyordu. Neyse ki WhatsApp ‘ın yeni güncellemesi bu sorunu kökten çözüyor.  Uygulamanın 2.19.10 sürümünde yer alan özellik sayesinde, grup sohbetinde yer alan kullanıcılar arasından istediğinize kolayca özel mesaj atabiliyorsunuz.

Yeni Özellik Nasıl Kullanılıyor?

Bu yeni özelliği kullanmak da oldukça kolay. Özel sohbet başlatmak istediğiniz kişinin ismine basılı tutarak sohbet seçeneklerini açmanız ve açılan başlıklar arasında Diğer seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Açılan yeni panelde Özel Olarak Cevapla seçeneğini kullanarak bu kullanıcıyla bire bir görüşeceğiniz yeni bir sohbet penceresi oluşturabiliyorsunuz.

WhatsApp sohbet grupları için oldukça kullanışlı bir yenilik sundu...

Instagram 2019 ‘a Suskun Başladı…

Sık sık yeni özelliklerle karşımıza çıkmasına alıştığımız Instagram ise yeni yıla suskun başladı. Son olarak Hikayeler için Geri Sayım özelliğini sunan Instagram geçtiğimiz günlerde ise bir hata ile gündeme geldi.

Instagram ‘ın ana sayfası da diyebileceğimiz Haber Kaynağı için bazı değişiklikler tasarlandığı bir süredir biliniyordu. Söylentilere göre Instagram; yukarıdan aşağıya doğru akmasına alıştığımız akışı yatay bir tasarımla değiştirmeyi düşünüyordu. İlhamını Hikayeler ‘den alan bu fikir geçtiğimiz günlerde kısa bir süreliğine de olsa hayata geçmiş oldu.

Uygulamanın yayınladığı bir güncelleme ile birçok kullanıcının Haber Kaynağı soldan sağa akmaya başladı. Yeni tasarım karşısında şaşkına dönen kullanıcılar sosyal medya üzerinden bu yeniliğe tepkilerini gösterdiler. Instagram ise bu değişikliğin küçük bir test olduğunu ve bu güncellemenin tüm kullanıcılara dağıtılmayacağını açıkladı. Şirketin CEO ‘su Adam Mosseri ise kendi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile yeni akışı test ettikleri güncellemenin planladıklarından daha geniş bir kitleye ulaştığını itiraf ederek kullanıcılardan özür diledi…