Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ‘ın 3 yeni özellik üzerinde daha çalıştığı ortaya çıktı. WABetaInfo ‘nun duyurduğu yeni özellikler en çok da biraz kafasını dinlemek isteyen kullanıcıları sevindirecek gibi görünüyor.

İşte WhatsApp ‘ın Yeni Özellikleri:

Sessiz Mod

WhatsApp ‘ın yeni özelliklerinden ilki Sessiz Mod. Bu mod ile sessize alınan sohbetlere mesaj gelse bile uygulama logosunda yeni mesajlarınız olduğuna dair bir işaret görmüyorsunuz . Bu özelliğin sessize alınan her sohbet için otomatik olarak devreye girmesi bekleniyor. Android işletim sistemine sahip kullanıcılar sessiz mod özelliğiyle tanışmaya başladılar bile…

Tatil Modu

Uygulama kullanıcıları için sunulacak ikinci özellik ise tatil modu adını taşıyor. Sessiz Mod üzerine inşa edilen bu özellik; sessize alıp arşivlediğiniz bir sohbeti yeni mesaj gelse bile arşivden çıkarmıyor. Özellikle de sohbet penceresinde görünmesini istemediğiniz bir konuşma varsa bu modu seveceksiniz.

Bağlantılı Hesaplar

Bağlantılı Hesaplar özelliğinin ne işe yarayacağı ise şu an için tam olarak bilinmiyor. Bu özelliğin WhatsApp ‘la bağlanan diğer sosyal medya hesaplarını kurtarmaya ya da durum güncellemelerini otomatik olarak Instagram ‘da da paylaşmaya yarayacağı tahmin ediliyor.

WhatsApp 'tan yeni özellikler...

WhatsApp ‘ta Mesajları Geri Alma Süresi de Uzuyor…

Önceki gün yine WABetaInfo, WhatsApp kullanıcılarını sevindirecek bir yenilik haberi daha verdi. Buna göre Herkesten Sil özelliği için kullanıcılara tanınan süre uzatılıyor.

Hatırlanacağı gibi WhatsApp, Herkesten Sil özelliğini bundan yaklaşık bir sene önce yayınlamıştı. Bu özelliğe göre; WhatsApp üzerinden gönderilmiş bir mesajı karşı taraftan da silmek mümkün oluyordu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar; gönderdikleri için pişmanlık duydukları mesajları silebiliyor ya da yanlış kişiye mesaj göndermek gibi hataları anında düzeltebiliyorlardı. Kullanıcılar tarafından oldukça sevilen bu özelliğe yöneltilen tek eleştiri ise işlem için kullanıcılara tanınan süre gibi görünüyordu. Kullanıcılara, gönderdikleri mesajları silmek için tanınan süre 7 dakika ile sınırlıydı. WhatsApp, bundan birkaç ay önce yayınladığı bir güncelleme ile bu süreyi 1 saat 8 dakika 16 saniyeye yükseltmişti. WABetaInfo ‘nun Twitter üzerinden paylaştığı bilgiye göre mesajları silmek için izin verilen maksimum süre şimdi de 13 saat 8 dakika 16 saniyeye uzatılıyor. Bu yeniliğin kısa bir süre sonra yayınlanacak Android Beta sürümünde yer alması bekleniyor.