Yeni özelliklerle karşımıza çıkmasına alıştığımız popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir yandan web arayüzünü geliştirmeye de devam ediyor. Platformun web arayüz için sunduğu son yenilik ise daha önce mobil uygulama için sunulan Resim içinde Resim modu (PiP) oldu. Bu güncellemeyle beraber, kullanım oranı giderek artan WhatsApp Web oldukça işlevsel bir özelliğe kavuşmuş oldu. Şimdi Resim içinde Resim modunun ne olduğuna ve nasıl çalıştığına bakalım…

Resim içinde Resim Modu Nihayet Web Arayüzde!

Daha önce hem iOS, hem de Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar için sunulan Resim içinde Resim modu nihayet platformun web arayüzü için de aktifleştirildi. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, bir WhatsApp sohbeti üzerinden aldıkları Youtube, Facebook ya da Instagram videolarını sohbet ekranından ayrılmadan izleyebiliyorlar. Üstelik, bu videoları tam ekran yapabileceğiniz gibi küçük ekranda izleyip bir yandan yazışmaya devam etmeniz de mümkün.

Test aşamasında olan veya yayına hazırlanan özellikleri önceden duyurmasıyla ünlü teknoloji sitesi  WABetaInfo ‘nun haberine göre bu özellik kademeli bir şekilde dağıtılarak kısa süre içinde dünyadaki tüm kullanıcılara açılacak. WhatsApp Web ‘in 0.3.1846 sürümüyle sunduğu bu özellikten bir an önce yararlanmak istiyorsanız web uygulamanızı güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Resim içinde resim özelliği ile daha kullanışlı bir WhatsApp Web!

WhatsApp Web ‘i güncellemek için;

  • Web uygulaması üzerinde yer alan Ayarlar sekmesine gidin.
  • Önce Yardım seçeneğine, ardından da Uygulama Ön Belleğini Temizle ‘ye tıklayın.
  • Ön bellek temizlendikten sonra uygulamanızı yeniden başlatın.

1,5 milyarın üzerinde aylık aktif kullanıcı sayısıyla dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp ‘ın web sürümü de her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşmaya devam ediyor. Şirket, mobilde bulunan birçok özelliği web ‘e de adapte ederek web sürümü geliştirmeye çalışıyor. Hatırlanacağı gibi bir süre önce de Çıkartma ve GIF gönderme özellikleri web arayüze eklenmişti.

 

WhatsApp yeni özelliklerle Web sürümünü geliştirmeye devam ediyor.WhatsApp Web resim içinde resim özelliği ile artık daha kullanışlı!

Bir Yeni Özellik de Instagram ‘dan…

Aynı şirket çatısı altındaki diğer bir popüler uygulama olan Instagram da bu hafta oldukça eğlenceli bir özellikle karşımıza çıktı. Instagram ‘ın Hikayeler için geliştirdiği bu yeni özelliğin adı Geri Sayım. Hikaye çıkartmaları arasından ulaşabileceğiniz bu yeni özellik sayesinde sizin için önemli bir an ya da etkinlik için geri sayım başlatıp, Hikayeler üzerinden bunu arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda diğer kullanıcıların oluşturduğu Geri Sayımlar için hatırlatıcılar düzenlemeniz de mümkün. Bu sayede geri sayım sonlandığında bir bildirimle bundan haberdar oluyorsunuz. Özelliğin detaylarını ve nasıl kullanıldığını görmek için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz: Geri Sayım özelliği nasıl kullanılır?