Son zamanlarda, sahte içeriklerin ve spam mesajların yayılmasını engelleyerek daha güvenli bir platform sunma peşinde olan WhatsApp ‘ta korkunç bir güvenlik açığı ortaya çıktı. Güvenlik şirketi Check Point ‘in ortaya çıkardığı bu açık, kullanıcı mesajlarına müdahale edilmesine ve mesaj içeriklerinin değiştirilmesine imkan tanıyor. Check Point, konuyla ilgili olarak WhatsApp ‘la iletişime geçmiş durumda. Popüler uygulamanın bu duruma en kısa sürede çözüm üretmesi bekleniyor…

WhatsApp ‘ta Mesaj İçerikleri Değiştirilebiliyor!

WhatsApp ‘ın açığını ortaya çıkaran güvenlik şirketi Check Point araştırmacıları, bu açık yüzünden yalan haber ve sahte içeriklerin tüm dünyaya yayılabileceğini belirtiyor. Araştırmacılar, aynı zamanda bilgisayar korsanlarının şu ana dek bazı mesaj içeriklerine müdahale ettiğini de tespit etmiş durumda. Bugün gündeme gelen bu açık, WhatsApp ‘ın şifreleme sistemini de tartışmaya açtı. Toplamda 1,5 milyardan fazla kullanıya sahip olan ve her gün 65 milyardan fazla mesajın gönderildiği WhatsApp ‘ın acilen bu duruma bir önlem alarak kullanıcılarının güvenini yeniden kazanması gerekiyor.

Güvenlik açığı ortaya çıkan WhatsApp bir süredir spam mesajları engellemek için çaba gösteriyordu.

WhatsApp Son Dönemlerde Peş Peşe Yayınladığı Yeniliklerle Gündemdeydi!

Bugün, ortaya çıkan güvenlik skandalı haberlerine konu olan WhatsApp, son dönemlerde birçok yenilik haberiyle gündemde kalmayı başarıyordu. 1,5 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisi olan uygulamanın son dönemlerde yayınladığı bazı yenilikleri hatırlayalım…

  • Görüntülü Grup Görüşme Özelliği: Uygulamanın son dönemlerde yayınladığı en dikkat çekici özellik bu oldu! Bu özelliğin uygulamaya ekleneceği ilk olarak F8 Geliştiriciler Konferansı ‘nda duyurulmuştu. Nihayet geçtiğimiz günlerde kullanıcıların beğenisine sunulan özellik görüntülü görüşmenin yanı sıra sesli grup görüşmelerine de olanak sağlıyor. Telekonferans için uygulamanın izin verdiği maksimum kullanıcı sayısı ise dört.
  • Resim İçinde Resim Özelliği: Uygulama kullanıcıları bu özellik sayesinde Whatsapp üzerinden paylaşılmış Instagram ve Youtube videolarını sohbet ekranından ayrılmadan izleyebiliyorlar. Kullanıcılar bu videoları dilerlerse tam ekran yapabiliyor, dilerlerse de küçük ekranda izlerken bir yandan da yazışmaya devam edebiliyorlar. Android kullanıcılarına yeni sunulan bu özelliğin iOS kullanıcıları için yaklaşık üç aydır kullanımda olduğunu da belirtelim.
  • WhatsApp Web ‘e GIF Özelliği: Şirketin duyurduğu son özellik ise uygulamanın masaüstü sürümüyle alakalı oldu. Buna göre artık Whatsapp Web üzerinden de GIF göndermek mümkün olacak.