Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ‘ın, milyonlarca kullanıcısını sevindirecek bir yenilik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. WABetaInfo ‘nun Twitter üzerinden paylaştığı habere göre; WhatsApp geçtiğimiz sene yayınladığı Herkesten Sil için bir kez daha süre arttırımına gidiyor.

WhatsApp Mesaj Silme Süresini Arttırıyor!

WhatsApp, Herkesten Sil özelliğini bundan yaklaşık bir sene önce yayınlamış ve bu yeniliğiyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarmıştı. Herkesten Sil özelliği sayesinde; yanlışlıkla gönderilen ya da gönderildikten sonra pişmanlık duyulan mesajları karşı tarafın sohbet ekranından silmek mümkün oluyordu. Bu işlem için uygulamanın kullanıcılara tanıdığı süre ise sadece 7 dakikaydı. WhatsApp, birkaç ay önce sunduğu bir yenilikle 7 dakika ile sınırlı olan bu süreyi 1 saat 8 dakika 16 saniyeye uzatmıştı. Uygulama kodlarını inceleyen WABetaInfo ‘nun ortaya çıkardığına göre; WhatsApp bu süreyi bir kez daha uzatmaya hazırlanıyor.

WhatsApp ‘ın iOS için yayınladığı son Beta sürümünde Herkesten Sil özelliği için geçerli sürenin 13 saat 8 dakika 16 saniyeye uzatıldığı tespit edildi. Platform ise, WABetaInfo ‘nun attığı Tweet ile ortaya çıkan bu yenilik hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Söz konusu yeniliğine kısa bir süre içerisinde yayınlanması beklenen Android Beta sürümünde de yer verilmesi bekleniyor.

iOS için WhatsApp Beta sürümünde Herkesten Sil özelliğinin süresi uzatıldı.

Android Kullanıcılarının Dikkatine…

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir duyuru, sohbet geçmişlerini Google Drive ‘da yedekleyen Android kullanıcıları için hayati önem taşıyor. Buna göre; 12 Kasım 2018 günü Google Drive ‘da depolanan ve fakat 1 yıldan uzun süredir güncellenmeyen WhatsApp yedekleri otomatik olarak silinecek. Mobil cihaz belleğinde yer alan veriler ise bu durumdan etkilenmeyecek.

Öncelikle belirtelim ki; iOS kullanıcılarının endişe etmelerini gerektiren bir durum yok. iOS kullanıcıları depolama işlemleri için zaten iCloud servisini kullanıyorlar ve bu konunun tamamen dışındalar.

Android kullanıcıları ise; Google Drive ‘da depoladıkları ancak son 1 yıl içerisinde hiç güncellemedikleri yedeklerini kurtarmak istiyorlarsa, 12 Kasım ‘dan önce bu yedekleri manuel olarak güncellemek durumundalar. Bu güncelleme işleminin nasıl yapıldığını aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak öğrenebilirsiniz:

WhatsApp Google Drive Yedeklemesi Nasıl Yapılır?