1,5 milyardan fazla kullanıcısıyla alanında dünyanın en popüler uygulaması olan WhatsApp, uzun zamandır beklenen Face ID ve Touch ID özelliklerini nihayet yayınladı. WhatsApp ‘ın iOS sistemler için sunduğu 2.19.20 güncellemesinde yer alan yeni özellik ilk etapta sadece iOS cihazlarda kullanılabilecek. Android işletim sistemine sahip kullanıcıların da önümüzdeki günlerde bu yeniliklere kavuşmaları bekleniyor…

iOS Kullanıcıları Touch ID ve Face ID Desteğine Kavuştu!

WhatsApp, uzun bir süredir test ettiği Touch ID ve Face ID desteğini nihayet geçtiğimiz gün yayınladığı güncelleme ile kullanıcılarına sundu. Daha güvenli bir WhatsApp deneyimi vaat eden güncelleme sayesinde iOS kullanıcıları uygulamayı artık Touch ID ve Face ID ile şifreleyebilecekler. Şimdi bu yeni özelliğin nasıl aktifleştirildiğine göz atalım…

İlgili özelliğe uygulama içerisinde yer alan Ayarlar Hesap Gizlilik başlıklarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Gizlilik sayfasının en altına indiğinizde Ekran Kilidi başlığını göreceksiniz. Bu bölüme giriş yaparak iPhone ‘unuzun modeline göre Face ID ya da Touch ID özelliklerinden birini seçebilirsiniz. Aynı sayfanın hemen alt kısmında ise özelliğin ne zaman devreye gireceğini belirleyebileceğiniz seçenekler yer alıyor. “Anında, 1 Dakika Sonra, 15 Dakika Sonra ya da 1 Saat Sonra” seçeneklerinden birini işaretleyerek özelliğin devreye giriş süresini belirleyin.

WhatsApp touch id ve face id özelliklerini nihayet yayınladı...

WhatsApp, Instagram, Messenger Entegrasyonu Doğrulandı…

Facebook ‘un patronu geçtiğimiz günlerde haberlere konu olan WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger entegrasyonu iddialarını doğruladı. Mark Zuckerberg bu yeniliğin 2020 ‘nin başlarında hayata geçebileceğini ifade etti.

İlk olarak dünyaca ünlü New York Times gazetesinin ortaya attığı iddiaya göre; WhatsApp, Instagram ve Facebook mesajları tek bir platformda toplanacak ve bu sayede farklı platformlardaki kullanıcılarla  iletişim sağlamak oldukça pratik bir hal alacaktı. Örnek vermek gerekirse; bu yeni sistemle beraber, Instagram hesabı olmayan bir Facebook kullanıcısı yine de Instagram kullanıcılarına mesaj atabilecekti… Platformların ayrı ayrı kullanılmasına olanak tanıyan ve sadece bu üç platformdaki mesajları kapsayan entegrasyon haberleri Mark Zuckerberg tarafından da doğrulandı. Yeni sistemin bir süredir test edildiğini ve önlerinde aşmaları gereken bazı teknik sorunlar olduğunu belirten Zuckerberg, yeni sistemin 2020 ‘nin başlarında hayata geçebileceğini de sözlerine ekledi.