Geçtiğimiz günlerde, test aşamasında olduğu ortaya çıkan reklam özelliğiyle kullanıcılarını üzen WhatsApp, bu kez kullanıcılarının yüzünü güldürecek bir yenilikle karşımızda. Önümüzdeki günlerde hayata geçmesi beklenen bu yeni özellik sayesinde WhatsApp üzerinden alınan sesli mesajlar bir kerede oynatılabilecek.

Tüm Sesli Mesajlar Bir Kerede Oynatılabilecek…

1,5 milyarın üzerindeki kullanıcı sayısıyla dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, özellikle de sesli mesaj özelliğini sık kullanan kullanıcılarını sevindirecek bir yenilik sunmaya hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi, bir WhatsApp sohbeti içerisinde art arda birkaç sesli mesaj aldığınızda bu sesli mesajların tümünü dinlemek isterseniz her biri için ayrı ayrı oynat düğmesine basmanız gerekiyordu. Önümüzdeki günlerde yayınlanması beklenen yeni özellik ile bu gereklilik ortadan kalkıyor ve sadece bir kez oynat düğmesine basarak tüm sesli mesajları bir kerede oynatabiliyorsunuz. Ardışık sesli mesaj özelliği sayesinde ilk mesaj için oynat düğmesine bastığınızda tüm mesajlar art arda oynatılacak. Tüm mesajlar sona erdiğinde ise uygulama bir sesli uyarı verecek.

Whatsapp'ın yeni özelliği sayesinde oynat düğmesine bir kez basmak yeterli olacak.

WhatsApp ‘tan Bir de Üzücü Haber…

Son zamanlarda birçok yenilik haberiyle karşımıza çıkan WhatsApp ‘ın, kullanıcılarının pek de hoşuna gitmeyecek bir yenilik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı…

WhatsApp ‘ın Durum Güncellemeleri için bir reklam özelliği yayınlamayı düşündüğü haberleri bir süredir ortalıkta dolaşıyordu. Uygulama kodlarını inceleyen ve birçok yeni özelliği henüz test aşamasındayken duyuran WABetaInfo ‘nun geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir haber ise bu tatsız dedikoduları doğruladı. WhatsApp ‘ın Durumlar kısmına eklenecek reklam özelliğinin çalışma prensibi Instagram Hikayeler ‘deki reklamlarla aynı olacak. Yani, siz diğer kullanıcıların durum güncellemelerini peş peşe görüntülerken arada reklam içeriklerle karşılaşacaksınız.

Haberi yayınlayan WABetaInfo, resmi Twitter hesabından konuyla ilgili bir de anket paylaştı. Takipçilerine “Durum güncellemelerinde reklam gösterilmeye başlandığında WhatsApp kullanmaya devam edecek misiniz?” şeklinde bir soru yönelten WABetaInfo, %40 oranında Hayır cevabı aldı. Takipçilerin %60 ‘ı ise reklam özelliğinin ardından da uygulamayı kullanmaya devam edeceğini belirtti.

Hatırlanacağı gibi Facebook, WhatsApp ‘ı 2014 yılında satın almış, WhatsApp ‘ın kurucuları Brian Acton ve Jan Koum da şirket bünyesine girerek yöneticilik yapmaya devam etmişlerdi. Gizlilik ve güvenlik politikaları konusunda sık sık Zuckerberg ‘le ters düşen Acton ilerleyen yıllarda istifa etmiş ve Mark Zuckerberg ‘in en başından beri WhatsApp ‘a reklam almayı planladığını açıklamıştı…