Samsung Galaxy S10 modellerinde Instagram kullanıcılarının oldukça işine yarayacak bir özellik yer alıyor. Galaxy S10 kamerasında bulunan Instagram modu gönderi düzenlemeyi ve platformda paylaşım yapmayı oldukça pratik bir hale getiriyor.

Samsung Galaxy S10 ile Instagram ‘da Paylaşım Yapmak Daha Kolay…

Mobil cihazlarında fotoğraf çekmeyi seven kullanıcıların önemli bir kısmı çektikleri fotoğrafları anında Instagram ‘da paylaşıyor. Bu durumun farkında olan Samsung, amiral gemisi Galaxy S10 serisinin kamerasına Instagram modu diyebileceğimiz bir özellik eklemiş durumda. Bu yeni mod için Facebook ile ortak bir çalışma yürüttüklerini ifade eden firma, Instagram kullanıcılarının işlerini hayli kolaylaştırıyor. Bu cihazlardaki yerleşik kamera uygulaması sayesinde kullanıcılar çektikleri bir fotoğrafı doğrudan Hikayeler ‘de paylaşabiliyorlar. Ayrıca bu uygulamada, Instagram ‘ın gönderi düzenleme için sunduğu araçlara rastlamak da mümkün.  Samsung Galaxy S10 ailesinde yer alan bu yeni modun Instagram ‘da sık paylaşım yapan kullanıcıların ilgisini çekmesi bekleniyor.

Samsung'dan Instagram kullanıcılarını sevindiren özellik!

Instagram, Pinterest Özelliğini Test Ediyor…

Instagram yenilikler konusunda hız kesmiyor. Son zamanlarda bağış çıkartması ve web arayüzde DM özelliği gibi yeniliklerle karşımıza çıkan Instagram şimdi de Koleksiyonlar özelliğini geliştirmeyi planlıyor. TechChrunch ‘ta yer alan habere göre Instagram ‘ın sunmaya hazırlandığı yenilik, ilhamını ise diğer bir popüler görsel paylaşım platformu olan Pinterest ‘ten alıyor.

Instagram yaklaşık iki sene önce Koleksiyonlar özelliğini devreye almış ve bu yeni özellik sayesinde kullanıcılara; beğendikleri ve tekrar görmek isteyecekleri paylaşımları kaydetme imkanı sunmuştu. Hatta bu özellik sayesinde kullanıcılar kaydettikleri gönderileri diledikleri gibi kategorize de edebiliyor, ayrı klasörlere bölebiliyorlardı. Bu koleksiyonların diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmesi ise mümkün olmuyordu. Instagram, şu an test ettiği özellik ile ise kullanıcılarına Herkese Açık koleksiyonlar yaratma imkanı tanımayı planlıyor. Aynı Pinterest ‘te olduğu gibi… Platformun kullanım alanını daha da genişletecek bu yenilik hakkında Instagram tarafından yapılmış resmi bir açıklama ise bulunmuyor.

Daha önce sunduğu özelliklere bakıldığında Instagram, rakip platformlardan fikir alma konusunda pek de çekingen görünmüyor. Hatırlanacağı gibi platform bundan yaklaşık iki buçuk sene önce de Snapchat ‘in sevilen özelliği Hikayeler ‘i kopyalamıştı. Başta bazı eleştirilere maruz kalsa da Hikayeler kısa zamanda Instagram ‘ın en sevilen özelliği halini almıştı.