Dünya çapında 150 milyondan fazla abonesi bulunan çevrimiçi yayın servisi Netflix, Instagram kullanıcılarını sevindirecek bir özellik yayınladı. Yeni özellik sayesinde Netflix ‘te yer alan içerikleri tek dokunuşla Instagram Hikayeler ‘de paylaşmak mümkün oluyor. Instagram ve Netflix arasında köprü kuran bu güzel özelliğin nasıl kullanıldığına göz atalım…

Netflix ‘teki Dizi ve Filmler Instagram Hikayeler ‘de Nasıl Paylaşılır?

  • Öncelikle mobil cihazınızdan Netflix uygulamasını açın.
  • Instagram Hikayeler ‘de paylaşmak istediğiniz dizi ya da filmin profil sayfasına gidin.
  • Dizi bölümlerinin sıralandığı alanın hemen üzerinde yer alan butonlar arasından Paylaş ‘a dokunun.
  • Açılan seçeneklerden Instagram Hikayeleri ‘ni seçin.
  • “Netlix, Instagram uygulamasını açmak istiyor” şeklinde bir uyarı alacaksınız, kabul edin.
  • Seçtiğiniz yapımın Instagram için oluşturulmuş afiş ya da görselinin Hikayeler ‘e aktarıldığını göreceksiniz. Bu noktada Hikayeler ‘in tüm araç ve özelliklerinden yararlanarak Hikayenizi tamamlayabilirsiniz. Örneğin; çıkartmaları kullanarak bu dizi ya da film hakkında anket başlatabilir veya takipçilerinize bu yapımla ilgili sorular sorabilirsiniz.

İlk etapta sadece iOS cihazlar için sunulan bu özelliğin kısa bir süre içerisinde Android kullanıcılarıyla da buluşması bekleniyor.

Yeni özellik Netflix ve Instagram arasında bir köprü kuruyor...

Instagram Hikayeler ‘de kullanıcıların takipçileriyle en çok paylaştıkları şeylerden birinin de izledikleri dizi ve filmler olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda Netflix ‘in bu özelliği oldukça yerinde görünüyor. Tek tuşla Hikayeler ‘de paylaşım yapmaya imkan sağlayan bu yenilik Instagram kullanıcıları için işleri oldukça pratikleştiriyor. Bu özelliğin yayınlanmasından önce benzer bir paylaşım yapabilmek için öncelikle yapıma ait bir görsel bulmak ve bu görseli kaydetmek ya da ekran görüntüsünü almak gerekiyordu. Özellikle ilgili önemli sayılabilecek bir eksikse Hikayeler ‘de görselini gördüğünüz yapıma tek tıkla ulaşamamamız. Ne yazık ki bu paylaşımlarda ilgili yapımın Netflix sayfasına yönlenen bir link bulunmuyor.

Bu yeni özelliğin Netflix için önemli bir reklam imkanı da sağladığını söylemek mümkün. Zira Netflix ‘in dünya çapında 150 milyon abonesi varken Instagram ‘ın 1 milyardan fazla aylık aktif kullanıcısı bulunuyor. Instagram ‘ın en sevilen özelliği olan Hikayeler ‘in günlük kullanıcı sayısı ise 400 milyonun üzerinde.