Bu günlerde bir kez daha gizlilik ihlali haberleriyle gündeme gelen Facebook, hem ana uygulaması hem de sahibi olduğu diğer uygulamalar için yeni özellikler yayınlamaktan da geri kalmıyor. Son olarak Facebook için 3D fotoğraf özelliğini yayınlayan şirketin şimdi de Messenger kullanıcılarını oldukça sevindirecek bir özellik üzerinde çalıştığı söyleniyor. Popüler teknoloji blogu TechCrunch ‘ta yer alan habere göre Messenger, gönderilen mesajları geri alma özelliğini yayınlamaya hazırlanıyor.

Messenger Kullanıcılarını Sevindirecek Yenilik!

En fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Messenger, kullanıcılarının uzun zamandır bekledikleri bir özelliği yayınlamaya hazırlanıyor. Bu yeni özellik sayesinde uygulama üzerinden gönderilen mesajları geri almak mümkün oluyor. Şu an kısıtlı sayıdaki kullanıcı üzerinde test edilen bu yeni özelliğin öncelikle Android işletim sistemine sahip cihazlar için sunulması bekleniyor.

Paylaşılan ekran görüntülerinde; “Mesajı Sil” seçeneğinin hemen üstüne “Mesajı Geri Al” seçeneğinin eklendiği görülüyor. Mesajı Geri Al seçildiğinde ise uygulama, bu işlemi gerçekleştirmek istediğinizden emin olup olmadığınızı soruyor.

Mesajı Geri Alma Özelliği Daha Önce de WhatsApp için Sunulmuştu…

Hatırlanacağı gibi bu özellik daha önce de, Facebook ‘ a ait diğer bir anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp için sunulmuştu. Özelliğe göre; WhatsApp kullanıcıları, uygulama üzerinden gönderdikleri bir mesajı 7 dakika içerisinde karşı taraftan da silebiliyorlardı. Daha sonra ise bu süre 7 dakikadan, tam olarak 4096 saniyeye, yani 1 saat 8 dakika 16 saniyeye çıkarıldı. Messenger ‘daki geri alma özelliğinde de benzer bir süre kısıtlaması olup olmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Messenger, mesajları geri alma özelliğini sunmaya hazırlanıyor.

iOS için Messenger Lite Yayına Girdi!

Messenger kullanıcılarını sevindirecek haberler bununla da sınırlı değil! iOS kullanıcılarının uzun zamandır beklediği Lite sürüm kısa bir süre önce Türkiye ‘deki kullanıcılar için sunuldu…

Öncelikli olarak Türkiye ‘de sunulan bu sürümün mobil cihazlarda kapladığı alan sadece 10 MB. Ana versiyondan daha az veri kaybına neden olacak bu sürüm, öncelikli olarak uygulamanın temel özelliklerine odaklanıyor. Messenger Lite ile arkadaşlarınıza ve sohbet gruplarına mesaj, fotoğraf ya da video göndermeye devam edebiliyorsunuz. Ayrıca bu sürüm sesli ve görüntülü görüşmeler yapmanıza da imkan tanıyor.