Facebook, Snapchat ‘in yolunu izlemeye devam ediyor! Uygulama, Snapchat ‘ten kopyaladığı Stories özelliğini Instagram ve WhatsApp ‘tan sonra, sonunda Facebook Messenger ‘a da uyarladı. Facebook ‘un yeni Günlük Durum özelliği uygulama kullanıcıları tarafından ise henüz benimsenmiş gibi görünmüyor.

Messenger ‘ın Günlük Durum Özelliği Artık Aktif!

Facebook ‘un Messenger için yayınladığı Günlük Durum özelliğinin temel olarak Instagram Hikayeler ve kısa süre önce WhatsApp ‘a uyarladığı Durum özelliğinden hiçbir farkı yok. Messenger uygulamasını açtığınızda göreceğiniz güneş simgesine dokunarak siz de günlük durumunuzu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Güneş simgesine dokunduğunuzda açılacak kamerayla fotoğraf ya da video çekebilir, sol altta yer alan galeri imgesiyle kamera rulonuzdan fotoğraf seçebilir, kamera ekranının sağ alt kısmında göreceğiniz palet imgesine dokunarak ise metinler oluşturabilir, çizimler yapabilir ve durumunuza çıkartmalar ekleyebilirsiniz. Yapacağınız günlük durum paylaşımlarının 24 saat sonra otomatik olarak silineceğini söylemeye bile gerek yok! Messenger ‘ın yeni özelliğinin daha önce yayınlanan Hikayeler ve Durum özelliklerinden tek farkı daha fazla araca sahip olması gibi görünüyor. Yeni özelliğin Facebook kullanıcıları tarafından benimsendiğini söylemek ise şimdilik oldukça zor.

Facebook’ta Gönderileri Takip Etmek ve Yorumları Yanıtlamak Artık Çok Kolay!

Facebook ‘un geçtiğimiz günlerde yayınladığı diğer bir yeni özellik ise uygulama kullanıcılarının yüzünü güldürdü. Yeni özellik sayesinde Facebook paylaşımlarını takip etmek ve yorumları yanıtlamak oldukça kolay ve pratik bir hal alıyor. Yeni özelliğe göre gönderiler ve yorumlar için de aynı mesajlarda olduğu gibi pop-up ‘lar açılacak!

Facebook ‘u web sitesi üzerinden kullananların yakından bildiği gibi yeni mesaj geldiğinde sağ alt köşede bir konuşma penceresi beliriyor. Aynı özellik artık gönderiler ve yorumlar için de geçerli! Bu özellik sayesinde paylaşımlarınıza gelen yorumları takip etmek ve yanıtlamak için artık paylaşımın yer aldığı sayfaya gitmek zorunda değilsiniz. Pop – up ‘lar yardımıyla olan biteni hem anlık olarak takip edebilecek hem de yorumları kolayca yanıtlayabileceksiniz. Bu özellik şimdilik sadece bazı hesaplar tarafından kullanılabilse de kısa süre içerisinde tüm kullanıcıların kullanımına sunulmuş olacak.