Son olarak Hikayeler için test ettiği Bağış çıkartmasıyla karşımıza çıkan Instagram, kullanıcılarına yepyeni bir özellik daha sunmaya hazırlanıyor. Popüler teknoloji sitesi TechCrunch ‘ın haberine göre platformun bu yeni özelliği ilhamını ise Pinterest ‘ten alıyor…

Instagram, Koleksiyonlar Özelliğini Geliştiriyor…

1 milyarın üzerindeki kullanıcı sayısıyla dünyanın en popüler platformlarından biri olan Instagram sık sık yeni özelliklerle karşımıza çıkmaya da devam ediyor. Son olarak web arayüz için geliştirdiği mesaj özelliği ve Hikayeler için test ettiği Bağış çıkartmasıyla gündeme gelen platform, bu kez de Koleksiyonlar özelliği için sunmaya hazırlandığı bir güncelleme ile karşımızda!

Hatırlanacağı gibi Instagram, yaklaşık iki sene önce Koleksiyon özelliğini sunmuş ve bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar platformda görüp de beğendikleri gönderileri kaydedebilmeye ve hatta bu gönderileri içeriklerine göre kategorize edebilmeye başlamışlardı. Instagram, test ettiği güncelleme ile ise sadece profil sahibinin görebildiği Koleksiyonlar ‘ı herkese açık yapmaya hazırlanıyor. Yani bu yenilik sayesinde dilediğiniz koleksiyonlarınızı herkese açık, dilediklerinizi ise gizli yapmanız mümkün olacak. Bu yönüyle Instagram ‘ın yeni özelliğinin ilhamını diğer bir popüler görsel paylaşım platformu olan Pinterest ‘ten aldığını söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

TechCrunch ‘ın Instagram uygulamasının Android sürümünde rastladığı bu özelliğin test aşaması sona erdiğinde kullanıcılara sunulması bekleniyor. Özellikle ilgili Instagram tarafından yapılmış resmi bir açıklama ise bulunmuyor…

Instagram'ın Pinterest'ten ilham alan yeni özelliği...

Instagram Yeni Özellikler Sunmaya Devam Ediyor…

Aylık aktif kullanıcı sayısını 1 milyar barajının üzerine taşımayı başaran Instagram yeni özellikler konusunda da hız kesmiyor. Kullanıcılarına sık sık yeni özellikler sunan uygulama, bunu yaparken rakip platformlardan ilham almakta da sakınca görmüyor. Son olarak Pinterest ‘in koleksiyon özelliğinden alıntı yapan platform, daha önce Snapchat ‘ten kopyaladığı Hikayeler özelliğiyle tartışma konusu olmuştu. Başlarda bazı tepkilere neden olan Hikayeler zamanla platformun en sevilen özelliklerinden biri haline gelmeyi de başardı. Şirket ‘in daha sonra Facebook, WhatsApp ve Messenger ‘a da uyarladığı Hikayeler ‘in Instagram ‘daki günlük kullanıcı sayısı 400 milyonun üzerine çıkmış durumda. Bakalım Instagram, Herkese Açık Koleksiyonlar ‘dan da beklediği verimi alabilecek mi?