Instagram kullanıcılarına iyi haber! Uygulama, oldukça işlevsel beş yeni özellik birden yayınlamaya hazırlanıyor. Son dönemlerde yenilikler konusunda dur durak bilmeyen Instagram, yayına hazırladığı yeni özelliklerle kullanıcılarını oldukça memnun edecek gibi görünüyor. Instagram ‘ın yeni bir özelliği aktifleştirmeden önce o özellikle ilgili dosya ve ikonları APK adı verilen uygulama paketlerine eklediği biliniyor. Birazdan sizlere tanıtacağımız olası yeni özellikler de geliştiricilerin APK dosyaları üzerinde detaylı bir inceleme yapmasıyla ortaya çıktı. Şimdi bu özelliklere biraz daha yakından bakalım!

İşte Instagram kullanıcılarını sevindirecek 5 yeni özellik!

Portre Modu

Son zamanlarda iPhone ‘larda ve diğer bazı yeni nesil akıllı telefonlarda rastladığımız Portre modunun yakında Instagram ‘a eklenmesi bekleniyor. Portre modu sayesinde kullanıcılar Bokeh Efektli fotoğraflar çekebiliyorlar. Bu efekt, arka planı bulanıklaştırırken diğer ışık efektlerinin de fotoğrafa uygulanmasını sağlıyor. Instagram ‘ın bu özelliği uygulamaya eklemesi özellikle de mobil cihazında portre modu bulunmayan kullanıcıları mutlu edecektir.

Sesli ve Görüntülü Arama

APK dosyalarını inceleyen geliştiricilerin karşılaştığı diğer bir yenilik de sesli ve görüntülü arama özelliği oldu. video_call.png ve call.png isimli ikon dosyaları sayesinde ortaya çıkan bu özellik aktifleştirilirse Messenger ve WhatsApp ‘ın ardından Facebook ‘un sahibi olduğu üçüncü büyük uygulama da bu özelliğe kavuşmuş olacak.

Mesaj Kutusu Düzenleme

instagram direct yeni fonksiyonlar kazanıyor...

Instagram ‘ın yayına hazırladığı diğer bir özellik de Direct mesajlarla ilgili. Kullanıcılar bu yenilik sayesinde Direct mesaj bölümünde “Gelen, Okunmamış ve Yıldızlı” gibi seçeneklere sahip olacak ve mesajlarını kategorize edebilecek. Bu özellik, Direct ‘i yoğun olarak kullanan hesaplara rahat bir nefes aldıracaktır. Çünkü kabul etmek gerekir ki Instagram oldukça ilkel bir mesajlaşma servisine sahip.

Cinemagraph

Instagram'ın yeni özelliklerinden cinamagraph!

WABetaInfo ‘nun takipçileriyle paylaştığı diğer bir özellik ise Cinemagraph. Bu özellik sayesinde fotoğrafların yalnızca bir bölümünü hareketlendirmek mümkün oluyor. Bu yeni özellik kullanıcılara daha fazla yaratıcılık imkanı sağlarken Instagram paylaşımlarına da renk katacak.

Veri İndirme

Bu özellik sayesinde Instagram ‘a yüklenen fotoğraf ve videoları cihaza geri indirmek mümkün olacak. Veri indirme özelliğinin bir benzerinin de WhatsApp için yayınlanacağı söylentileri de mevcut.