Instagram ‘da beklenen güncelleme nihayet sunuldu! Uygulama kullanıcıları 57.0 numaralı son sürüm ile üç yeni özelliğe birden kavuştular. Kullanıcıların zamanlarını daha iyi yönetmelerine odaklanan bu özellikleri kısaca tanıyalım…

Instagram ‘da Geçirdiğiniz Zamanı Kontrol Altına Alın!

Kısa bir süre önce, hem Facebook hem de Instagram ‘ın yeni zaman yönetim araçları üzerinde çalıştıkları, yeni özelliklerin sunulacak güncellemelerle her iki platform kullanıcıları için de sunulacağı duyurulmuştu. İşte o özellikler:

Hareketlerin

Bu özellik sayesinde Instagram ‘da ne kadar süre geçirdiğinizi detaylı olarak görebileceksiniz. Platformda, bir günde ortalama ne kadar zaman harcadığınızı ya da geçtiğimiz bir hafta içerisinde hangi günler kaç saatinizi Instagram ‘a harcadığınızı grafiklerle görebileceksiniz.

Günlük Hatırlatma

Bu özellik sayesinde kendinize limitler koyabilecek ve bir günde kaç saatinizi uygulamada geçireceğinizi önceden belirleme şansına sahip olacaksınız. Kendinize tanıdığınız süre sona erdiğinde Instagram bir uyarı mesajı ile planladığınız süreyi aştığınızı bildirecek.

Anında İlet Bildirimlerini Sessize Alma

Bu özellik sayesinde de Instagram bildirimlerinizi geçici olarak sessize alabileceksiniz. WhatsApp sohbetlerindekine oldukça benzer bir işleyişi olan bu özellik, bildirimleri; 15 dakika, 1 saat, 2 saat, 4 saat ya da 8 saat boyunca sessize alma imkanı sunacak.

Bu üç özellik de son sürüm ile uygulamaya eklenmiş durumda. Gerekli güncellemeleri yaptığınız halde özellikler hala sizin cihazınızda görünmüyorsa yapabileceğiniz tek şey beklemek. Instagram ‘ın bu tür yenilikleri kullanıcılarına genelde kademeli olarak sunduğunu unutmayın. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde üç özellik de tüm kullanıcılar için aktifleşecektir…

Instagram son güncellemesi ile üç yeni özellik birden sundu!

Facebook ‘a Büyük Güncelleme…

Facebook da kendi zaman yönetim araçlarını “Facebook ‘taki Zamanınız” ismiyle kullanıcılarının hizmetine sundu. Platformun bu günlerde gündeminde olan diğer bir konu ise Facebook Sayfaları. Platform, mobil versiyon için yayınladığı bir güncelleme ile Sayfalar ‘ı eskisinden çok daha kullanışlı bir hale getirdi. Sayfalar ‘ın son hali özellikle küçük işletmeler için oldukça yararlı olacak gibi görünüyor. Güncelleme ile beraber ek bir uygulama ya da hizmete ihtiyaç duymaksızın Facebook üzerinden randevu almak ve rezervasyon yapmak mümkün oluyor. Uygulama tasarımında da önemli değişiklikler göze çarpıyor. Yeni tasarımda özellikle de Tavsiyeler ve Değerlendirmeler kısmı öne çıkıyor.