1 milyarın üzerindeki kullanıcı sayısıyla dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram, sık sık yeni özelliklerle gündeme geliyor. Son olarak Ad Etiketleri vo Okul Hikayeleri gibi yeniliklerini duyuran platform şimdi de yeni bir tasarım haberiyle karşımızda! Şu an sürmekte olan testler başarıyla tamamlanırsa Instagram, yakın bir gelecekte yeni profil tasarımını kullanıcılarının beğenisine sunabilir.

Profil Sayfaları için Yeni Tasarım Yolda!

Kullanıcı sayısını hızla büyüten Instagram, bir yandan da yeni özellikler sumaya devam ediyor. Platformun üzerinde çalıştığı son yeniliğin ise profil sayfası tasarımıyla ilgili olduğu ortaya çıktı. Uygulama kodlarını düzenli olarak inceleyen ve yeni özellikleri yayına girmeden önce duyurmasıyla bilinen Jane Manchun Wong yeni tasarımın ekran görüntülerini Twitter hesabı üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Instagram'ın yeni profil sayfası tasarımı...

Yukarıdaki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi Instagram, profil sayfalarında önemli birkaç değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Yeni tasarımda dikkati çeken ilk detaylardan biri; paylaşımların hemen üzerinde yer alan ve daha önce simgelerle ifade edilen üç başlığın artık yazıyla gösterilmesi.

Diğer bir önemli değişiklik ise takipçi sayılarının görünümünde… Buna göre; takipçi sayıları artık kullacının ismi ve açıklama bölümünün altında yer alıyor. Ayrıca takipçi sayılarını gösteren fontların boyutunda da bir küçülme göze çarpıyor. Profili Düzenle butonu ise büyümüş ve biyografi ile paylaşımların tam ortasına konumlandırılmış.

Test aşamasında olan bu yeni tasarımın oldukça sade ve şık olduğunu söylemek mümkün. Yine de birçok kullanıcının bu tür değişikliklerden pek de hoşlanmadığını da söylemek gerek. Bakalım bu sürpriz yenilik ne zaman hayata geçecek ve kullanıcılardan nasıl tepkiler alacak?

instagram yeni tasarımını sunmaya hazırlanıyor

2012 yılında Facebook tarafından satın alınan Instagram, o günden sonra hızla büyümeye başladı. Platform, aradan geçen süre içerisinde aylık aktif kullanıcı sayısını 30 milyondan 1 milyara çıkarmayı başardı. Bu çarpıcı artışta, bundan yaklaşık iki sene önce sunulan Hikayeler özelliğinin de payı büyük oldu. Rakip uygulama olan Snapchat ‘ten kopyalanan bu özellik kullanıcıların büyük beğenisini kazandı. Günlük aktif kullanıcı sayısı 500 milyon olan Instagram ‘da; Hikayeler özelliği, her gün 400 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılıyor.