Instagram, içerik üretici hesapları ve influencerları sevindirecek bir yenilik üzerinde çalışıyor. Şu an test aşamasında olan yeniliğe göre Instagram, bu profiller için farklı özelliklerle zenginleştirilmiş, yeni bir hesap türü sunmaya hazırlanıyor.

İçerik Üreticileri için Geliştirilen Yeni Hesap Modeli Neler Sunacak?

Bilindiği gibi platformda, şu an standart hesaplardan farklı olarak bir işletme hesabı modeli de mevcut. Bu hesap türü sayesinde kullanıcılar, sahibi oldukları Instagram profili hakkında önemli bilgilere, gönderi performansları ve takipçi sayıları ile ilgili istatistiklere ulaşabiliyorlar. Peki, içerik üretici profiller için geliştirilen yeni hesap türü ne gibi yenilikler sunacak?

  • Creator Accounts ‘ta yeni takipçileri yanı sıra takibi bırakan hesapların da bilgisine ulaşılabilecek.
  • Kelime filtresi sayesinde hesabınıza gelen mesajları önem sırasına göre ayırabilecesiniz. Yine bu sayede; takipçilerinizden, markalardan ya da gerçek hayattaki arkadaşlardan gelen mesajları farklı gruplara ayırmanız mümkün olacak.
  • Beğeni ve takipçi sayınıza ait verileri günlük, haftalık ya da aylık olarak detaylı şekilde görüntüleyebileceksiniz.

Şu an kısıtlı bir grup üzerinde test edilen özelliğin başka ne gibi yenilikler sunacağını ise zaman gösterecek. Fakat, içerik üreten hesapların bu yenilikten memnuniyet duyacağını tahmin etmek pek de zor değil.

Instagram yeni özelliği ile içerik üreten hesapları sevindirecek...

Instagram ‘ın aynı zamanda bir de yeni profil sayfası tasarımı üzerinde çalıştığı ve kısa bir süre içerisinde bu yeniliği de kullanıcılarının beğenisine sunmayı planladığı biliniyor.

Instagram Direct ‘te Sesli Mesaj Dönemi…

Instagram ‘dan bir önemli yenilik de Direct mesajlar için geldi. Geçtiğimiz gün kullanıcıların beğenisine sunulan bu yeni özelliğe göre artık Direct üzerinden sesli mesajlar göndermek mümkün. Yine Facebook ‘a ait anlık mesajlaşma uygulamaları olan Messenger ve WhatsApp ‘tan da bildiğimiz bu özellik sayesinde Direct, günlük kullanıma uygunluk açısından önemli bir adım daha atmış oldu. Hatırlanacağı gibi ; Instagram, kendine ait özel mesajlaşma servisi Direct ‘i bundan yaklaşık bir sene önce ayrı bir uygulama olarak kullanıcılarına sunmuştu. Uygulamanın kullanımını arttırmak isteyen şirket, Direct ‘i o günden beri yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyor. Direct, geçtiğimiz aylarda da görüntülü görüşme ve GIF gönderme gibi özelliklere kavuşmuştu.