Bu sıralar her gün başka bir yenilik haberiyle karşımıza çıkan Instagram, arkadaşlarınızla etkileşime girmenizi sağlayacak yeni bir araç daha yayınladı. Uygulama kullanıcıları, platformun Emoji Slider (Emoji Kaydırıcısı) ismini verdiği bu yeni özellik sayesinde yepyeni bir oylama olanağına kavuşuyorlar. App Store ve Google Play Store üzerinden uygulamanın 44.0 sürüm güncellemesini yapan iOS ve Android kullanıcıları bu özelliği kullanmaya hemen başlayabilirler. Şimdi Instagram Hikayeleri için yayınlanan bu yeni anket özelliğine biraz daha yakından bakalım…

Hikaye Anketlerine Yeni Özellik!

Instagram, bilindiği gibi bundan birkaç ay önce Hikayeler için bir anket özelliği yayınlamıştı. Ancak kullanıcılar tarafından oldukça sevilen bu özellik sadece iki şık arasında seçim yapmaya olanak tanıyordu: Evet ya da Hayır gibi… Instagram ‘ın henüz yayınladığı Emoji Slider özelliğinin ise kısaca bir tercihi değil, seviyeyi ölçtüğünü söyleyebiliriz.

Örnek vermek gerekirse; önceki anket özelliğinde “Pizza sever misin?” şeklinde bir soru sorabiliyorduk. Takipçilerimiz ise Evet ve Hayır şıkları arasından birini seçiyorlardı. Yeni özellikle beraber “Pizzayı ne kadar seviyorsun?” gibi bir soru sorabiliyor ve konuyla ilgili bir emojiyi işaretçi olarak belirleyebiliyoruz. Takipçilerimiz ise; aşağıdaki fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi, bizim seçtiğimiz emojiyi istedikleri seviyeye kadar kaydırarak pizzayı ne kadar sevdiklerini gösterebiliyorlar.

Instagram'dan yeni anket özelliği!

Yeni Anket Özelliği Nasıl Kullanılır?

Emoji Slider özelliğini kullanmak da oldukça basit. Hikayeler ‘de paylaşacağınız fotoğrafı çektikten ya da seçtikten sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan çıkartmalar simgesine dokunmanız, açılan ekranda ise Anket ‘in hemen yanında yer alan Emoji Slider ‘ı seçmeniz gerekiyor. Daha sonra ise; önünüze  gelecek kutucuğa dilediğiniz soruyu yazın ve işaretçi olarak kullanılacak emojiyi belirleyin. Arkadaşlarınızın Hikayelerinde göreceğiniz Emoji Slider anketlerinde ise emojiyi sağa ya da sola kaydırarak dilediğiniz seviyeye getirin.

Instagram, Hikayeler özelliğini her geçen gün yeni araç ve özelliklerle daha da geliştirmeye devam ediyor. Platform, birkaç ay önce yayınladığı ilk anket özelliğiyle Hikaye etkileşimlerini ciddi oranda arttırmayı başarmıştı. Instagram ‘ın bu yeni özellikle de dilediği sonuçları elde edip edemeyeceği bilinmez ama en azından önümüzdeki birkaç gün boyunca Hikayeler ‘de bolca Emoji Slider göreceğimiz kesin gibi!