Instagram, sevilen özelliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Platformun şu an test aşamasında olan yeni özelliği de son dönemlerde yayınladıklarının önemli bir kısmı ise Hikayeler ‘le ilgili. Geçtiğimiz günlerde 400 milyon günlük kullanıcı barajını aştığı duyurulan Instagram Hikayeler, yeni özellikleri sayesinde bu sayıyı çok daha yukarılara taşımayı başaracak gibi görünüyor.

Hikayeler ‘e Yeni Bir Özellik Daha!

Instagram ‘ın kısa bir süre önce duyurduğu yeni özellik sayesinde Hikayeler ‘de soru sormak artık mümkün olacak. Bilindiği gibi platform daha önce iki seçenekli anket özelliği ve emoji kaydırıcısı gibi özellikler yayınlamış ve kullanıcıların takipçileriyle etkileşimini önemli ölçüde arttırmayı başarmıştı. Ancak yeni özellikle birlikte takipçileriniz Hikayeler ‘de sorduğunuz sorulara istedikleri uzunlukta metinler yazarak cevap verebilecekler. Hikayeler ‘de yorum özelliği olarak da görülebilecek bu yeniliğin ne zaman kullanıcılarla buluşacağı ise şu an için bilinmiyor.

Instagram Hikayeler'e yorum özelliği!

Instagram, Hikayeler ‘i Büyütmeye Devam Ediyor…

Instagram ‘ın yaklaşık iki yıl önce Snapchat ‘ten kopyaladığı Hikayeler özelliğini fikir babasından çok daha yukarılara taşıdığı bir gerçek. Son rakamlara göre aylık aktif kullanıcı sayısında 1 milyar barajını aşmayı başaran Instagram, eklediği yeni özelliklerin de yardımıyla Hikayeler ‘in günlük kullanıcı sayısını da 400 milyonun üzerine çıkarmayı bildi. Aradaki makasın ne kadar açıldığını daha iyi anlamak için Snapchat ‘in aktif kullanıcı sayısının 190 milyon civarında seyrettiğini ise bilmekte fayda var.

Şu sıralar yukarıda da bahsettiğimiz soru sorma ya da yorum yapma olarak adlandırılabilecek özellik üzerinde çalışan Instagram ‘ın Hikayeler için sunduğu son yenilik ise Müzik Çıkartmaları oldu. Hikaye paylaşım sayısında pozitif bir etki yaratması beklenen bu özellik sayesinde platformun sunduğu kütüphanede yer alan binlerce şarkı arasından istediğinizi Hikayenize arkaplan müziği olarak ekleyebiliyorsunuz. Daha önce üçüncü parti uygulamalar yardımıyla gerçekleştirilebilen bu eylem artık oldukça basit bir hal aldı. Tek yapmanız gereken Hikayeler kamerası ekranından Çıkartmalar bölümüne giriş yapmak, buradan da Müzik Çıkartmaları simgesine dokunmak. Açılan bölümde şarkınızı, kategoriler üzerinden giderek seçebileceğiniz gibi arama kutucuğu yardımıyla şarkı ya da sanatçı ismini aratarak da bulabilmeniz mümkün.