Instagram ‘ın sevilen özelliği Hikayeler için milyonlarca kullanıcının yüzünü güldürecek bir eklenti yayınlandı. Özellikle de stalker ‘ları mutlu edecek bu yeni eklenti sayesinde herkese açık profillerin paylaştığı Hikayeler ‘i gizlice görüntülemek mümkün oluyor. Haberle ilgili diğer bir ilgi çekici nokta ise bu eklentinin Aybars Ayan isimli bir Türk geliştirici tarafından geliştirilmiş olması…

Türk Geliştiriciden Stalker ‘lara Müjde!

Aybars Ayan tarafından geliştirilen Hikayeye Gizli Bakma eklentisi Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Eklenti sayesinde Herkese Açık profillerin paylaştığı Hikayeler ‘e hayalet olarak bakmak mümkün oluyor. Bir kullanıcının Hikayesine tıkladığınızda açılan gülümseme sekmesi sayesinde, isminiz “görüntüleyenler” listesinde yer almadan Hikayeyi izleyebiliyorsunuz.

3,6 M boyutundaki bu eklenti herhangi bir reklam barındırmıyor. Şimdilik sadece Android cihazların yararlanabildiği bu eklentinin kısa bir süre içerisinde iOS cihazlar için de yayınlanması bekleniyor. Instagram ‘ın bu eklentiye tepki gösterip göstermeyeceği ise şimdilik merak konusu…

Instagram Hikayelerini artık görünmeden izlemek mümkün...

Instagram ‘a Onaylı Hesap Başvurusu Yapmak Artık Çok Kolay!

Bugün itibariyle Instagram ‘a oldukça önemli bir yenilik daha geldi! Artık bir hesabı onaylatmak, yani bir Instagram profiline mavi tik almak için eskisinden çok daha kolay bir prosedür var. Instagram, yıllardır hem birçok tanınmış kullanıcı ve marka, hem de bu isimleri takip eden kullanıcılar için kafa karışıklığına sebep olan onaylı hesap konusuna nihayet el attı.

Onaylanmış hesap başvurusunu artık Instagram profilinizin Ayarlar bölümünden yapmanız mümkün.

  • Mobil cihazınızda, onaylanmış hesap başvurusu yapmak istediğiniz Instagram profilinizi açın.
  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Bu bölümde yer alan Doğrulama Talebi ‘ne tıklayın.
  • Bu aşamada Instagram sizden ad, soyad ve kimlik bilgilerinizi doğrulamanızı isteyecek. İstenen bilgileri paylaşıp başvurunuzu onaylayın.
  • Instagram, onaylı hesap başvurunuzun kabul edilip edilmediğini bir bildirim yoluyla size bildirecektir.

Instagram, onaylı hesap başvurusuyla beraber, kullanıcı güvenliğini ön planda tutan bazı başka özellikleri de hayata geçirdi. Buna göre; Google Authenticator ve DUO Mobile gibi üçüncü parti kimlik doğrulama araçları artık Instagram ile birlikte çalışmaya başladı. Bu sayede Instagram ‘ın Ayarlar kısmından iki aşamalı giriş seçeneğini değiştirerek, üçüncü parti uygulamalar üzerinden kodlar alarak platforma giriş yapmanız mümkün oluyor.