Instagram, sevilen özelliği Hikayeler ‘i geliştirmeye devam ediyor. Bundan yaklaşık iki buçuk sene önce Snapchat ‘ten kopyalanan Hikayeler, gün geçtikçe daha eğlenceli bir yapıya bürünüyor. Günde 400 milyondan fazla kullanıcı tarafından görüntülenen ve her geçen gün bu sayıyı daha da yukarı çekmeyi başaran Hikayeler, son güncelleme ile üç yeni özelliğe daha kavuştu. Şimdi, platform kullanıcılarına daha eğlenceli bir Hikayeler deneyimi sunmayı amaçlayan bu yeniliklere kısaca göz atalım…

Hikayeler ‘e 3 Yeni Özellik Birden!

Instagram kullanıcılarının beğenisine sunulan yeniliklerden ilki Geri Sayım özelliği. Hikaye Çıkartmaları arasından ulaşılabilen bu özellik sayesinde kullanıcılar, kendileri için önemli bir an ya da etkinlik için geri sayım başlatabiliyorlar. Üstelik, gelecek bir tarihi için oluşturabileceğiniz bu geri sayımlar için 24 saat limiti de bulunmuyor. Diğer kullanıcıların geri sayımları için bir Hatırlatıcı oluşturmanız da mümkün. 24 saat sonra Hikaye silinse bile Hatırlatıcı sayesinde geri sayımın tamamlandığından haberdar olabiliyorsunuz. Bu yenilik, özellikle de işletme hesaplarının oldukça hoşuna gidecek gibi görünüyor. Örneğin; yeni özellikle birlikte, işletmelerin belirli bir günde başlayacak bir indirim ya da piyasaya yeni çıkacak bir ürün için geri sayım başlatması mümkün olacak.

Instagram Hikayeler'den üç yeni özellik birden!

Son güncelleme ile kullanıcılara sunulan diğer bir yeni özellik ise Sorular. Bu yenilik sayesinde Instagram canlı yayınları hem daha işlevsel hem de daha interaktif bir yapıya bürünüyor. Bundan böyle kullanıcılar, soru etiketiyle aldıkları soruları canlı yayın yaparak cevaplayabiliyorlar. Üstelik bu yayın boyunca ilgili soru ekranın alt kısmında görünmeye devam ediyor. Bu sayede, yayını biraz geç açan kullanıcılar bile konunun ne olduğunu hemen anlayabiliyorlar. Aynı zamanda, canlı yayın yapan kullanıcıların mobil cihazlarının galerisinde yer alan fotoğraf ve videoları paylaşmaları da mümkün oluyor.

Güncelleme ile gelen son yenilik ise; maalesef ülkemizde kullanımda olmayan müzik paylaşımı özelliği. Instagram, müzik paylaşımı ve Sorular özelliğini birleştirerek kullanıcılarına eğlenceli bir yenilik sunmayı başarmış. Bu güncelleme sayesinde Hikayeler üzerinden aldığınız sorulara müzikle yanıt vermeniz mümkün oluyor. Sorular çıkartmasına dokunulduğunda alt tarafta müzik ikonu beliriyor. Bu ikona tıklayarak takipçilerinizle müzik paylaşımı yapabiliyorsunuz.