Birçok marka için önemli bir satış kanalı olan Instagram bu özelliğini bir adım daha ileriye taşıma kararı aldı. Instagram, ilk olarak 2016 yılında alışveriş özelliğini test etmeye başlamış, geçtiğimiz haftalarda ise yeni ödeme yöntemlerini devreye alarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. e-ticaret için her geçen gün daha da önemli bir mecra halini alan Instagram, Hikayeler ‘e yeni eklediği alışveriş özelliği ile bu yönünü pekiştirecek…

Instagram ‘ın yeni özelliği sayesinde, platform üzerinden ticaret yapan hesaplar artık satış yapmak için Hikayeler ‘i de kullanabilecekler. Bu yeni dönemde markalar, Hikayeler ‘de paylaştıkları ürün görsellerinin üzerine bir alışveriş sepeti simgesi yerleştirebilecek ve bu kanaldan kolayca satış yapabilecekler.

Instagram Hikayeler için alışveriş özelliğini yayınladı!

Instagram ‘dan Peş Peşe Yenilikler!

Instagram yenilikler konusunda hız kesmeden yoluna devam ediyor. Hikayeler için sunulan alışveriş özelliği Instagram ‘ın son dönemlerde yayınladığı birçok yeni özellikten sadece biri! Platform, son olarak geçtiğimiz günlerde yine Hikayeler için bir repost özelliği yayınlamış ve bu özelliğiyle uygulama kullanıcılarının işini önemli ölçüde kolaylaştırmıştı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kendilerinden bahsedilen bir Hikaye ‘yi kolay bir şekilde kendi Hikayeler ‘inde yeniden paylaşma imkanına kavuştular. Instagram ‘ın @mention Sharing ismini verdiği bu özelliğin yayınlanmasından önce diğer kullanıcıların Hikayeler ‘ini paylaşmak ancak ekran görüntüsü alarak ya da üçüncü parti uygulamalar edinerek mümkün oluyordu.

Instagram ‘ın kısa bir süre önce duyurduğu diğer bir özellik de video süreleri ile ilgiliydi. Bilindiği gibi şu an için Instagram ‘da izin verilen maksimum video süresi sadece 60 saniye. Uygulamanın 20 Haziran ‘da yayınlayacağı bir güncelleme ile bu süre önemli ölçüde artacak. Instagram kullanıcıları, bu tarihten itibaren süresi bir saati bulan videoları platformda paylaşabilecekler. Kullanıcı alışkanlıklarını önemli ölçüde değiştirme potansiyeline sahip olan bu özelliğin aynı zamanda platform içi etkileşimi de ciddi şekilde arttırması bekleniyor. Bu yeni özellikle beraber kullanıcılar Hikayeler ‘de paylaştıkları videolara link ekleme imkanına da kavuşuyorlar. Önümüzdeki hafta aktifleştirilecek bu yeni özellik en çok da e-ticaret yapan hesapları memnun edecek gibi görünüyor.