Sık sık sunduğu yeni özelliklerle gündeme gelen Instagram bu kez öncekilerden çok farklı bir yenilikle karşımızda! Platform, bağış özelliği de diyebileceğimiz bu yenilik sayesinde etki alanını daha da genişletmeyi planlıyor…

Instagram Hikayeler ‘e Bağış Çıkartması!

Instagram, sevilen özelliği Hikayeler ‘e yeni bir çıkartma eklemeye hazırlanıyor. Uygulama kodlarını inceleyen ve daha önce de birçok yeni özelliği henüz test aşamasındayken duyurmayı başaran Jane Manchun Wong ‘un ortaya çıkardığı yeniliğe göre; bu çıkartma sayesinde artık Instagram üzerinden bağış yapmak mümkün oluyor. Wong ‘un Twitter üzerinden paylaştığı ekran görüntüleri “Donation (Bağış)” çıkartmasına dokunarak kar amacı gütmeyen kuruluşlar arasında arama yapılabildiğini gösteriyor.

Instagram Hikayeler'e Bağış çıkartması ekleniyor...

Test aşaması devam eden ve şimdilik hakkında Instagram tarafından resmi bir açıklama yapılmayan bu yeni özelliğin kişisel bağışa imkan sağlayıp sağlamayacağı ise bilinmiyor. Hatırlatmak gerekirse; benzer bir özellik şirketin ana uygulaması da diyebileceğimiz Facebook ‘ta uzunca bir süredir mevcut…

Instagram 'dan yeni özellikler...

Instagram ‘dan Yeni Özellikler…

Yine Jane Manchun Wong ‘un paylaşımlarıyla ortaya çıkan diğer bir yenilikse platformun web arayüzü için DM özelliği. Bilindiği gibi Instagram her zaman mobil cihazlara öncelik verdi. Platforma web sitesi üzerinden giriş yapmak mümkün olsa da web sitesi üzerinden yapılabilecekler mobil uygulamayla karşılaştırıldığında oldukça kısıtlı kalıyordu. Şirket, son dönemlerde sunduğu birkaç yenilikle web sitesini de eskisinden daha kullanışlı bir hale getirdi. Örneğin artık Instagram ‘ın web sitesi üzerinden de Hikayeler ‘i izlemek ya da Keşfet sekmesini görüntülemek mümkün. Platformun web için sunmaya hazırlandığı son yenilik ise DM olarak da bilinen özel mesajlar. Şu an test aşamasında olan ve yakın bir gelecekte sunulması beklenen özelliğe göre; kullanıcılar artık web sitesi üzerinden de mesajlarını görüntüleme ve yanıtlama imkanına kavuşacak.

Bu yenilik PC başında çok zaman geçiren kullanıcıları olduğu kadar işletme hesabı yöneten kullanıcıları da memnun edecektir. Örneğin Instagram üzerinden iş yapan ve müşterileriyle sık diyaloğa girmesi gereken kullanıcılar için web arayüz ve bilgisayar klavyesi daha konforlu bir diyalog ortamı sağlayabilir. Bu arada DM özelliğiyle ilgili Instagram tarafından yapılmış resmi bir açıklamanın bulunmadığını belirtmekte de fayda var.