Instagram ‘ın geçtiğimiz gece yayınladığı bir güncelleme birçok cihazda dil değişikliğine neden oldu. Peki, hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip milyonlarca kullanıcıyı şaşırtan bu değişiklik nasıl geri alınır? Instagram nasıl Türkçe ‘ye çevrilir?

Instagram Nasıl Türkçe ‘ye Çevrilir?

Aşağıdaki talimatları takip ederek kolayca uygulama dilini değiştirebilirsiniz.

Instagram Dil Ayarını Değiştirme:

  • Profil sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan üç satır simgesine dokunun.
  • Açılan ekranın alt kısmında bulunan Settings (Ayarlar) butonuna basın.
  • Languages (Diller) başlığına girin ve alfabetik olarak sıralanan diller arasından Türkçe ‘yi seçin.

Instagram dil ayarı nasıl değiştirilir?

Instagram, Facebook ve WhatsApp için Kritik Yenilik Yolda!

Platformlarına ekledikleri yeni özelliklerle giderek birbirine benzeyen üç platform oldukça kritik bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde New York Times gazetesinin ortaya attığı iddiaya göre; Facebook, Instagram ve WhatsApp mesajlarının tek bir platformda toplanması planlanıyor. Şu an üzerinde çalışılan bu özelliğin başarılı olması durumunda 2020 yılının başlarında hayata geçeceği tahmin ediliyor…

Facebook şirketine ait bu üç büyük uygulama arasındaki mesaj entegrasyonunun tamamlanması durumunda aynı platformda profiliniz olmasa da bu üç platformdan birinde hesabı olan herhangi bir kullanıcıya mesaj atabileceksiniz. Örneğin; sadece Instagram hesabına sahip olan bir kullanıcı sadece Facebook kullanan bir kullanıcıya bu ortak servis sayesinde mesaj atabilecek. Bu yeni sistemde de WhatsApp ‘ın uzunca bir süredir kullandığı uçtan uca şifreleme yöntemi kullanılacak.

Instagram Hikayeler için Netflix Özelliği…

Geçtiğimiz günlerde bir yenilik haberi de popüler çevrimiçi yayın servisi Netflix ‘ten geldi. Netflix, Instagram kullanıcılarının sevdikleri dizi ve filmleri sıklıkla Hikayeler ‘de paylaştığını farketmiş olacak ki kendi platformuna bir “Instagram Hikayeler ‘de Paylaş” butonu ekledi. Buna göre kullanıcılar Netflix ‘te yer alan herhangi bir dizi ya da filmin sayfasına gidip bu yapıma ait posteri kolayca Hikayeler ‘ine aktarabiliyorlar. Paylaş başlığı altında yer alan bu özellik Instagram kullanıcılarına hem zaman kazandırıyor, hem de kullanıcıları ekran görüntüsü alıp görseli düzenleme zahmetinden kurtarıyor. Günlük kullanıcı sayısı 400 milyonu aşan Hikayeler için yayınlanan bu özellik dünya çapında 150 milyon abonesi olan Netflix için önemli bir reklam fırsatı anlamına da geliyor.