Facebook ‘un şu sıralar üzerinde çalıştığı bir özellik sayesinde spoiler içeren paylaşımları görmezden gelmemiz yakın bir gelecekte mümkün olacak. Şu an test aşamasında olan bu özelliğin özellikle sinemaseverleri ve dizi tutkunlarını oldukça mutlu edeceği kesin gibi…

Artık Spoiler Yemekten Korkmayacaksınız!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, aynı zamanda birçok kullanıcı için haberleri ve gündemi de takip etmenin en eğlenceli ve en kestirme yolu. Bu yönüyle Facebook, maalesef Spoiler yemek için de oldukça elverişli bir ortam. Vizyon filmlerini veya popüler dizileri takip eden hemen herkesin sosyal medyada, hiç değilse bir defa spoiler yemişliği vardır. Facebook, son özelliğiyle işte tam da bu soruna bir çözüm sunmayı amaçlıyor.

Platformun test ettiği bu yeni özelliğin adı Snooze Keywords, yani Anahtar Kelime Erteleme olarak geçiyor. Bu yeni özellik sayesinde bir kelime ya da kelime grubunu 30 gün boyunca görmezden gelebileceksiniz. Özelliğin çalışma prensibi de oldukça basit. Haber Kaynağınıza düşen bir gönderinin menüsünden Anahtar Kelime Erteleme özelliğini aktifleştirebileceksiniz. Facebook, bu paylaşım içerisinde yer alan kelimelerden yararlanarak bu gönderiyle ilişkili diğer gönderileri belirleyebilecek ve bu içerikleri tam 30 gün süreyle sizin karşınıza çıkarmayacak. Özellikle sinema ve dizi tutkunlarının oldukça işine yarayacak bu özelliğin ne zaman sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Facebook'un yeni özelliği sayesinde Spoiler'ları engelleyebileceksiniz!

WhatsApp ‘tan Spam Mesajlara Çözüm Getirecek Yenilik!

Bir güzel haber de Facebook ‘a ait anlık mesajlaşma servisi WhatsApp ‘tan! Android cihazlar için sunulan 2.18.206 WhatsApp Beta sürümünde oldukça önemli bir yeniliğe rastlandı. Bu yeniliğe göre WhatsApp şüpheli bağlantıları tespit etme yetisine kavuşuyor. Uygulama, şüpheli bağlantıları ya da spam mesajları tespit ettiğinde ise bu mesajı alan kullanıcıya bir uyarı sunuyor. Kullanıcı, WhatsApp ‘ın kırmızı bir bantla işaretleyeceği bu bağlantıları yine de açmak isterse uygulama tarafından bir kez daha uyarıldıktan sonra bu bağlantıyı görüntüleyebiliyor. WhatsApp ‘ın bu özelliği ilerleyen dönemlerde bir adım daha ileri götürmesi ve kullanıcıların da şüpheli bağlantıları rapor edebilmesini sağlayan yeni bir özellik daha sunması bekleniyor. Şu an Beta sürümünde yer alan özelliğin ana uygulamaya ne zaman geleceği ise şu an için bilinmiyor.