Facebook, dün yaptığı bir açıklamayla mobil versiyon için bir güncelleme yayınlayacağını duyurdu. Sayfalar ‘ı eskisinden çok daha kullanışlı bir hale sokacak bu güncelleme, özellikle küçük işletmeler için oldukça kritik bir rol oynayacak gibi görünüyor. Platformun sunmaya hazırlandığı yeniliklerle uygulama üzerinden kuaför randevusu almanız ya da restoran rezervasyonu yaptırmanız mümkün olacak. Güncelleme, hem işletme sahiplerine hem de işletme takipçilerine büyük kolaylıklar sağlayacak gibi görünüyor.

Rezervasyon ve Randevu Özellikleri Geliyor!

Facebook ‘un açıklamasına göre güncellenen Sayfalar eskisine göre daha fazla etkileşim odaklı olacak. Tasarımda yapılan yenilikler ise sayfa kategorisine göre değişiklik gösterebilecek. Bu yeni tasarım en çok da restoranları ve yerel işletmeleri etkileyecek. Bundan böyle uygulama kullanıcıları hiçbir ek uygulama ya da hizmete gerek duymadan randevu ve rezervasyon işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Güncellemede öne çıkan diğer bir konu da Tavsiyeler. Hatırlanacağı gibi Tavsiyeler özelliği ilk olarak 2016 yılında yayınlanmıştı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, mekanlar hakkında arkadaşlarından tavsiyeler alabiliyordu. Bu özellik kullanıcıların en çok da tatillerde işine yarıyordu. Yeni güncelleme ile Tavsiyeler de eskisinden çok daha kullanışlı bir hale bürünecek gibi görünüyor. Öncelikle, Tavsiyeler kısmının yeni sayfa düzeninde eskisine göre daha fazla görünür hale geldiğini belirtelim. Tavsiyeler ‘e getirilen diğer bir önemli yenilik ise minimum karakter sınırı. Buna göre; kullanıcılar, bir mekan ya da işletme için 25 kelimeden daha kısa değerlendirmeler yazamayacaklar. Bu sayede; tek kelimelik ve pek de fikir vermeyen yorumların yerini daha detaylı, okuyanların daha fazla işine yarayacak yorumlar alacak. Aynı zamanda, yazılan tavsiye ve değerlendirmelere fotoğraf eklemek de mümkün olacak. Hatırlanacağı gibi; Facebook, geçtiğimiz sene de konum bazlı aramalara dayanan Local ismini verdiği uygulamasını sunarak yerel işletmeler konusunda kritik bir adım atmıştı.

Sayfalar Üzerinden İş Başvurusu Yapmak da Mümkün Oluyor!

Yeni güncelleme ile gelecek bir başka önemli yenilik de iş başvuruları. Buna göre; Facebook Sayfalar üzerinden iş başvurusu yapmak tüm dünyada mümkün hale gelecek. Yeni güncelleme ile hayata geçecek bu özellik uzunca bir süredir test ediliyordu.