Facebook ‘a ait popüler anlık mesajlaşma uygulaması Messenger, kullanıcılarını memnun edecek iki yenilik birden yayınlamaya hazırlanıyor. Bu özelliklerden ilki, daha önce WhatsApp için de yayınlanan mesajları geri alma özelliği. Bu özellik sayesinde uygulama üzerinden gönderilen mesajları herkesten silmek mümkün olacak. Messenger ‘ın kullanıcılarına sunmaya hazırlandığı ikinci yenilik ise kullanıcıların yine uzun zamandır bekledikleri Karanlık Mod. Şu an test aşamasında olan iki yeniliğin de yakın bir gelecekte kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

Mesajları Geri Alma Özelliği Sonunda Messenger ‘a da Geliyor…

Mesajları geri alma özelliği daha önce de yine Facebook ‘a ait diğer bir anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp ‘a eklenmiş ve uygulama kullanıcılarının beğenisini kazanmıştı. Kısaca hatırlatmak gerekirse; bu özellik sayesinde yanlışlıkla gönderdiğiniz ya da göndermekten pişmanlık duyduğunuz mesajları belirli bir süre içerisinde karşı taraftan silmeniz mümkün oluyor. Bu süre Messenger kullanıcıları için 10 dakika olarak belirlenmiş durumda. Geri alma özelliği sadece metin mesajları değil, fotoğraflar için de kullanılabiliyor. Özel sohbetlerinizin yanında grup sohbetlerinde de kullanabileceğiniz bu özellik, bir süredir Kolombiya, Polonya, Litvanya ve Bolivya ‘daki uygulama kullanıcıları arasında test ediliyor.

Messenger ‘da Karanlık Mod Dönemi Başlıyor…

Şu an test aşaması süren ve kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılar için aktifleştirilmesi beklenen diğer bir özellik ise Karanlık Mod. Bu yenilikle birlikte uygulamanın beyaz ağırlıklı arayüzüne siyah renk hakim oluyor. Bu sayede uygulamayı düşük ışıkta kullanarak pil ömrünü uzatmak da mümkün oluyor. Uygulama kodlarını inceleyen Jane Manchun Wong ‘un kendi Twitter hesabı üzerinden ekran görüntülerini paylaştığı Karanlık Mod şimdilik sadece belirli birkaç ülkede kullanılabiliyor.

Messenger kullanıcıları uzun zamandır bekledikleri Karanlık Mod özelliğine nihayet kavuşuyorlar.

Birçok farklı uygulama için sunulan Karanlık Mod, Instagram kullanıcılarının da uzun süre beklediği bir özellik olmuştu. Zaman zaman gündeme gelmeye devam etse de Instagram kullanıcıları hala bu özelliğe kavuşamadılar. Instagram ‘ı web arayüz üzerinden kullananlar için ise böyle bir seçenek mevcut. Bir geliştiricinin ücretsiz olarak sunduğu Night Mode for Instagram isimli Chrome eklentisi sayesinde web arayüz üzerinden de olsa Instagram ‘ı gece modunda kullanabilirsiniz.