Facebook Messenger ilk defa geçtiğimiz Ekim ayında platforma ekleneceği duyurulan karanlık mod özelliğine nihayet kavuştu. Kullanıcılar, çok istedikleri bu özelliği duyurulduktan sonra dört ay daha beklemek zorunda kaldılar. Ancak nihayet geçtiğimiz gün yayınlanan güncelleme ile birlikte bu yeni özellik hem iOS hem de Android kullanıcıları için aktifleştirildi. Peki Facebook Messenger ‘ın Karanlık Mod özelliği nasıl kullanılır?

Messenger Karanlık Mod Özelliği Nasıl Kullanılır?

Karanlık Mod özelliği devreye alınsa da uygulama ayarlarına girip bu modu aktifleştirmek mümkün değil. Kullanıcılar, karanlık modu aktifleştirmek için tuhaf bir işlem yapmak durumundalar. Aşağıdaki adımları takip ederek siz de karanlık mod özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Öncelikle uygulamayı, ardından da rastgele bir sohbet ekranı açın.
  • Emojiler arasından hilal şeklindeki Ay ‘ı bulun ve gönderin.
  • Bunu yaptıktan sonra Karanlık Modu Buldun uyarısıyla karşılaşacaksınız. Burada Try it in Settings butonuna basın ve açılan ekranda Karanlık Mod butonunu aktifleştirin.

Platformun, karanlık modun aktifleştirilebilmesi için neden böyle garip bir yöntem belirlediğini anlamak ise biraz güç olsa da sonunda Karanlık Mod ‘a kavuşmak oldukça sevindirici.

Messenger kullanıcıları gece moduna nihayet kavuştu!

Instagram ve WhatsApp kullanıcılarının da uzun zamandır bekledikleri karanlık mod, özellikle geceleri telefon kullanmayı çok kolaylaştırdığı gibi cihazın pil ömrüne de olumlu etki yapıyor. Ayrıca bu yıl içerisinde tanıtılacak olan iOS 13 ve Android Q ile birlikte gece modu da diyebileceğimiz karanlık modun yerleşik olarak kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Bir Yenilik Haberi de Instagram ‘dan!

Bugün itibariyle bir yenilik haberi de Facebook ‘un sahibi olduğu diğer bir popüler platform olan Instagram ‘dan geldi. Geçtiğimiz günlerde test edildiği ortaya çıkan bir özelliğin bugün hayata geçtiği resmi olarak duyuruldu. Bu yeniliğe göre artık IGTV videolarının önizlemeleri akışta da karşımıza çıkacak.

Hatırlanacağı gibi Instagram, geçtiğimiz Haziran ayında kendine ait video servisi IGTV ‘yi kullanıcılarının beğenisine sunmuş, fakat Youtube ve Twitch ‘e rakip olarak lanse ettiği bu servisten beklediği verimi bir türlü almayı başaramamıştı. Platform, IGTV içeriklerini Instagram ‘ın anasayfası da diyebileceğimiz akışa taşıyarak kullanıcıların ilgisini bir kez daha IGTV ‘ye çekmeye çalışacak.