Instagram ve WhatsApp ‘ın ardından nihayet Messenger da mesaj silme özelliğini yayınladı. Bundan böyle Facebook Messenger kullanıcıları gönderdikleri bir mesajı 10 dakika içerisinde silebilecekler. İşte yeni özelliğin detayları…

Mesaj Silme Özelliği Instagram ve WhatsApp ‘ın Ardından Şimdi de Messenger ‘da…

Önce WhatsApp ardından da Instagram için yayınlanan mesaj silme özelliğini nihayet Messenger da devreye aldı. Böylece, Facebook ‘un sahip olduğu üç büyük platform da bu kullanışlı özelliğe kavuşmuş oldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar yazım hatalarını düzeltebildikleri gibi yanlış kişiye mesaj gönderme ya da gönderilen bir mesajdan pişmanlık duyma dertlerinden de kurtuluyorlar. Kullanıcıların gönderdikleri bir mesajı karşı taraftan silmek için tam 10 dakikaları bulunuyor. İlerleyen dönemlerde bu sürenin arttırıldığını görmemiz de gayet olası. Hatırlatmak gerekirse; aynı özellik ilk kez WhatsApp için yayınlandığında kullanıcıların mesaj silme süresi sadece birkaç dakika ile sınırlıydı fakat bu süre zaman içerisinde önemli ölçüde arttırıldı.

Özelliği kullanmak da diğer platformlarda olduğundan pek farklı değil. Silmek istediğiniz mesajın üstüne dokunmanız ve Herkes için Kaldır seçeneğini kullanmanız yeterli. Bu işlemi yaptığınızda mesajı sildiğinizi belirten bir uyarının (WhatsApp ‘da da olduğu gibi) sohbet ekranında görünmeye devam edeceğini de hatırlatalım.

Messenger mesaj silme özelliğini yayınladı.

Instagram, Messenger ve WhatsApp Mesajları için Mega Platform Yolda…

Sahibi olduğu WhatsApp, Messenger ve Direct platformlarını sürekli olarak yeni özelliklerle geliştiren Facebook ‘un bu platformlarla ilgili daha kapsamlı planlarının olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde New York Times gazetesi tarafından paylaşılan ve kısa süre içerisinde Facebook ‘un patronu Mark Zuckerberg tarafından doğrulanan habere göre; Facebook ‘a ait uygulamalar üzerinden sağlanan tüm haberleşme tek bir mega platformda toplanabilir. Her şey yolunda giderse 2020 ‘nin başlarında kullanıma sunulması beklenen bu yenilik sayesinde aynı platformda hesap sahibi olmayan kullanıcılar birbirlerine kolaylıkla mesaj atabilecekler. Örneğin sadece Instagram hesabı olan bir kullanıcı sadece Facebook kullanan birine mesaj atabilecek. Aynı zamanda kullanıcılar bu platformları ayrı ayrı kullanabilmeye de devam edecekler. Bakalım kullanıcıların bu üç büyük platformun entegrasyonuna tepkisi nasıl olacak?