Facebook, az bilinen fakat oldukça kullanışlı bir özelliği olan Koleksiyonlar ‘ı geliştiriyor… Platformun sunduğu yeni özellik sayesinde oluşturduğunuz koleksiyonları arkadaşlarınızla paylaşabiliyor ve hatta onların da bu koleksiyonlara katkı yapmalarını sağlayabiliyorsunuz.

Koleksiyonlar Özelliği Sosyalleşiyor…

Instagram kullanıcılarının yakından bildiği Koleksiyonlar özelliğinin bir benzeri 2014 yılından beri Facebook ‘ta da mevcut. Bu özellik sayesinde beğendiğiniz fotoğraf, gönderi ya da ürünleri kaydedebiliyor, dilediğiniz zaman da bu içeriklere kolayca ulaşabiliyorsunuz. Fakat Facebook, bu özelliği daha kullanışlı ve daha eğlenceli bir hale sokmanın yolunu bulmuş gibi görünüyor. Platform geçtiğimiz gün yayınladığı bir güncelleme ile Koleksiyonlar ‘a sosyal bir nitelik kazandırdı. Buna göre; Facebook arkadaşlarınızla ortak koleksiyonlar oluşturabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken arkadaşlarınızı beraber koleksiyon oluşturmaya davet etmek… Arkadaşlarınızı, yeni oluşturacaklarınızın yanı sıra daha önce oluşturmuş olduğunuz koleksiyonlara davet etmeniz de mümkün.

Facebook'tan Koleksiyonlar özellğine güncelleme...

Bir Yenilik de Hikayeler ‘e: Grup Hikayeleri Geliyor!

Facebook ‘un önümüzdeki günlerde sunmaya hazırlandığı diğer bir yenilik ise Grup Hikayeleri! Hikayeler özelliğinin Instagram ve WhatsApp ‘ta yakaladığı başarının ardından bu özelliği ana uygulaması Facebook ‘a da ekleyen şirket, bu platformda beklediği karşılığı uzun süre alamasa da özelliği geliştirmekten de vazgeçmedi. Facebook, Snapchat ‘ten kopyaladığı bu özelliği şimdi de Grup Hikayeleri ile zenginleştirmeye hazırlanıyor. Yeni özelliğin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için aktifleştirilmesi bekleniyor.

Facebook Hikayeler, WhatsApp Durumları ve Instagram Hikayeleri ‘nin gerisinde kalsa da şirketin paylaştığı son rakamlar işlerin Facebook kanadında da iyiye gitmeye başladığını gösteriyor. Geçtiğimiz ay paylaşılan rakamlara göre Facebook Hikayeler ‘in günlük kullanıcı sayısı 300 milyonu bulmuş durumda.

Facebook, Grup Hikayelerini sunmaya hazırlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Instagram Hikayeler ‘e Kullanışlı Özellik…

Instagram Hikayeler kullanıcıları ise geçtiğimiz günlerde, uzun süredir beklenen Yakın Arkadaşlar özelliğine kavuştular. Bu özellik sayesinde yakınlarınızdan oluşan bir alternatif arkadaş listesi oluşturabiliyor ve Hikayeler ‘de bazı paylaşımlarınızı sadece bu kişilerin görüntüleyebileceği şekilde yapabiliyorsunuz. Kullanıcıların daha rahat paylaşımlar yapmalarına olanak sağlayacak bu özellikten yararlanmak için yapmanız gereken tek şey bir Yakın Arkadaşlar listesi oluşturmak. Özellik, akışta paylaşılan gönderileri ise kapsamıyor. En azından şimdilik…