Facebook Gaming Beta sürümü başlangıç olarak Filipinler ‘de kullanıma sürüldü. Sosyal medya devi Facebook ‘un bu yeni uygulaması sayesinde Twitch ile büyük bir rekabet içine girmesi bekleniyor.

Facebook Gaming Beta Çıktı!

Facebook ‘a ait bu yeni oyun platformu şimdilik kısıtlı sayıdaki kullanıcının erişimine açıldı. Platformun, oyuncular için geliştirdiği uygulama sayesinde takip ettiğiniz kullanıcıların yayınlarına hızlı bir şekilde erişebiliyorsunuz. Twitch ‘e rakip olmayı hedefleyen bu platform, güncel oyun yayınları ve sadece oyunculara özel bir paylaşım ortamı sunuyor. Uygulama, Google Play Store ‘da fb.gg ismiyle yer alıyor. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde test aşamasının tamamlanması ve uygulamanın tüm kullanıcıların erişimine sunulması bekleniyor.

Facebook, şu an test ettiği bu uygulama sayesinde Twitch, Mixer ve YouTube gibi yayın platformlarının koltuğunu ele geçirmek istiyor. Youtube ‘un pek de başarılı olamadığı bu alanda Facebook ‘un neler yapabileceğini merakla bekliyoruz…

Merakla beklenen Facebook Gaming, Beta sürümü ile karşımızda!

Facebook ‘ta hareketli günler…

Sosyal medya devi Facebook oldukça hareketli günler geçiriyor. Bir yandan hem ana uygulaması hem de Messenger için peş peşe yenilikler yayınlayan şirket, diğer yandan da bir kez daha başına bela olan veri skandallarıyla uğraşıyor. İşte Facebook ‘un son birkaç günü:

  • Bugün duyurulan bir yeniliğe göre; Facebook gruplarında açılan sohbet gruplarında izin verilen maksimum kişi sayısı 250 ‘ye yükseltiliyor. Facebook gruplarında yer alan 1,4 milyar aktif kullanıcıyı yakından ilgilendiren bu yeniliğin hem kullanıcı memnuniyetini, hem de Facebook gruplarının etkileşimini yukarılara çekmesi hedefleniyor.
  • İlk defa F8 Geliştiriciler Konferansı ‘nda duyurulan 3D fotoğraf özelliği nihayet geçtiğimiz gün kullanıcıların beğenisine sunuldu!
  • Facebook Hikayeler ‘e reklam özelliği geldi…
  • Facebook, anlık mesajlaşma servisi Messenger için sesli asistan özelliğini test ettiğini duyurdu.
  • Facebook Lite iOS sürümü öncelikli olarak Türkiye ‘deki kullanıcılara sunuldu!
  • iOS için Messenger Lite sadece Türkiye ‘deki kullanıcılar için aktifleştirildi!
  • Hackerların 50 milyon Facebook kullanıcısının verilerini ele geçirdiği iddia edildi. İddiaları kabul eden Facebook, bilgilerine sızılan kullanıcı sayısını 29 milyon olarak açıkladı. İrlanda Veri Koruma Komisyonu konu ile ilgili soruşturma başlattı. Genel Veri Koruma Yönetmeliği kurallarını çiğneyen Facebook ‘un rekor bir para cezasına çarptırılması bekleniyor.